Psikolog nedir, psikoloji nedir

Psikolog ve psikoloji nedir ne iş yapar

 

Sahte Psikologlara dikkat!

Sahteciliğin belki de en yaygın olduğu mesleklerden bir haline geldi psikolog mesleği. Eskiden birinci sırada diş hekimliği vardı ve sahte diş hekimleri haberlerini sık sık duyardık haberlerde.Şimdi ise sahte psikologlar türedi hem de sayıları pek de azımsanamayacak boyutta. Kimisi kendine yaşam koçu dedi, kimsi kişisel gelişimci, kimisi psikolojik danışman ya da psikolog. Bu kişilerin basın yayın organlarında çıkan haberlerine veya tabelalarında yazan yazılara aldanıp sorgulamayan vatandaş ise hem parasından oldu hem de ruh sağlığından. İşte size bir sahte psikolog doktor haberi daha:

Otizm tedavisi yapan doktorun diplomaları sahte

Başkent’te kendini ‘uzman psikolog doktor’ olarak tanıtan, otistik çocukların tedavisini yürüten, devlet okullarında seminer ve konferans veren Murat Anık’ın Hacettepe ve ODTÜ diplomaları sahte çıktı.

Sahte diplomalarla Ankaralıları dolandıran, otizmli çocuklara eğitimler veren  ‘sözde psikolog’ Murat Anık, bir ihbar sonucu yakayı ele verdi. Tabipler Odası’nda kaydı olmayan Murat Anık için Ankara Polisi alarma geçti. Yüzlerce aileye danışmanlık yapan, devlet okullarında konferanslar düzenleyen ve pek çok otistik çocuğun tedavisini yürüten “doçent” ünvanlı Murat Anık yakalandı. Anık’ın, Hacettepe Üniversitesi Psikolog Diploması, ODTÜ Yüksek Lisans Belgesi ve Uluslararası Kurul Adına düzenlenmiş doçentlik belgesi sahte çıktı. Ankara’da ilk ve orta dereceli okullarda ‘Çocuklarda Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite’ gibi konularda seminer veren Anık’ın , Erzurum İktisadi Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda ise Öfke Kontrolü’ konusunda konferans verdiği öğrenildi.

Dolandırıcılıktan sabıkalı

Ayrıca Murat Anık’ın kadınlara toplu seminerler verdiği elde edilen bilgiler arasında. Profesyonel Psikoloji ve Rehabilitasyon Merkezi üzerinden dolandırıcılık yapan  sözde doktor Anık’ın dolandırıcılık, sahtecilik ve hırsızlıktan sabıkalı olduğu öğrenildi.Kaynak:  Star Gazete 

 


Anasayfa | Psikoloğa soru sor | Kişilik Testi mmpi | Online Terapi | © 2010 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır