ANA SAYFA / Online terapi / MMPI testi / Psikoloğa soru sor

ı

Türk Hava Yolları (THY) ve Türk Hava kurumu İşe alımlarda Kişilik testi uyguluyor

 

Türk hava yolları sınavıTürk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımında ve işe alımlardaki sınavlarında kişilik testi uygulaması da yapıyor:
Türk Hava Yolları
kabin memuru veya hosteslik gibi kadrolar için iş başvurusu yapanların işe alımlarında ve mevcut çalışanları üzerinde mmpı tetsi uyguluyor.2006 yılından beri yapılan bu uygulama ile ilgili olarak Türk Hava Yolları yaptığı basın açıklamasında MMPI testini VIP ve CIP’de çalışan personeline de uygulandığını, uygulamanın amacının, hizmet kalitesinin artırılmasında, hizmetlerin çeşitlendirilmesinde ve çalışanların doğru pozisyonlarda görevlendirilmesinde karar alma ve değerlendirmede yardımcı bir unsur olduğunu bildirmiştir. (10.10.2006 tarihli THY internet sitesinden yapılan basın açıklamasıdır)

 

Türk hava Kurumu müfettiş yardımcılığıTürk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Müfettiş yardımcılığı sınavı ve iş ilanları. THK hangi Kişilik testini uyguluyor

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Müfettiş yardımcılığı için aranan aşağıdaki niteliklerin yanısıra müfettiş yardımcılığı için başvuranlara MMPI kişilik testi de uygulayabilmektedir.

Aranan nitelikler:

* Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Hukuk, Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, Bankacılık v.b. bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun olmak, 
* Yurt içi seyahat edebilecek, 
* İyi derecede bilgisayar kullanabilen, 
* 35 yaşından gün almamış, 
* Prezantabl, 
* Analitik düşünce yapısı ve muhakeme yeteneğine sahip, 
* Bireysel ve ekip çalışmasına yatkın, 
* Yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, 
* Tercihen bilgisayarlı muhasebe konusunda deneyim sahibi, 
* Müfettişlik mesleğinin gerektirdiği karakter özelliklerine sahip çalışma arkadaşları arıyoruz.

İş Tanımı: Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı; Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere THK Genel Başkanlığı merkez teşkilatı ve bağlı birimleri ile Şube Başkanlıklarının idari ve mali denetimlerini sağlayacak, tüm hava ve iklim koşullarında görev yapabilecek, müfettişlik mesleğinin gerektirdiği yapı ve karakter özelliklerine sahip Müfettiş Yardımcısı çalışma arkadaşları arıyoruz.


Türk hava Yolları ve Türk Hava Kurumu'nun uyguladığı Kişilik testi hakkında ayrıntılı bilgi için MMPI testi sayfamızı; kişilik testi yapmak,çözmek ve uygulamak hakkındaki sorularınız için ise psikoloğa sor sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

İletişim: onlineterapiler@hotmail.com


Yayın tarihi: 01/01/2010

© Telif hakkı: (Kaynak: www.onlineterapiler.com) çalışır şekildeki link eklenmeden kısmi alıntı yapılamaz.Yazının tamamı kopyalanamz.


 

Anasayfa | Soru sor | MMPI kişilik testi | Online terapi |© 2010 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır