ücretsiz online terapi ve psikologPolise ücretsiz online terapi ile psikolojik destek verildi

İş stresi en yüksek olan meslek guruplarınndan biri olan polislerin ruh sağlıklarının korunması ve gerektiğinde psikolojik yardım almalarının sağlanması önemle üzerinde durulması gereken bir konudur.Zaman zaman basına yansıyan polis intiharları haberleri de bunun nekadar önemli olduğunu göstermektedir.

Psikolojik yardım uygulamalarına ulaşılabilirliği artırmak için kamu kurumları da personellerine ücretsiz online terapi hizmeti sunmaya başladı. Bunun bir örneği de Emniyet teşkilatı. İHA nın haberine göre: Malatya'da, Türkiye'de ilk kez uygulanan sistemle polis intiharlarını önlemek ve polislerin psikolojik sorunlarını gidermek için online psikolojik danışmanlık birimi kuruldu.


Malatya Emniyet Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği tarafından kurulan online psikolog hizmet vermeye başladı. Psikolog Gülden Biber, basın mensuplarına bilgisayar üzerinde online psikolog hizmetini anlattı. Sistemi bilgisayar üzerinde gösterirken yaptığı açıklamada, "Stresli ve iş hacmi yüksek teşkilatımızın emniyet personeli ve aileleri artık psikologa internet üzerinden web kamerası ile bağlanıp görüşebilecek. Mesai saatleri dışında da bağlanabilme imkanı olan internet üzerinden randevu alma imkanı da bulunuyor.

Yine web kamerası kullanmaksızın chat yapmak suretiyle yazışarak da psikolog ile görüşülebilecek. Resmi web sitesi oluşturuldu. Polis arkadaşlar sorunlarını iletmek için internet web görüntü sistemi ile online video görüşme yapıyoruz. Kişi oturduğu yerden bize bağlanıyor ve karşılıklı, kamera ve mikrofon vasıtasıyla görüşüyoruz. Özellikle ilçede görev yapan polisler ailevi, çocuklarla ilgili ağırlık problemleri bize iletebiliyor" ifadelerini kullandı.

polis intiharları için online psikologPolis intiharlarını önlemek ve ulaşılabilirliği artırmak için kuruldu

Biber, "Polis intiharları sık sık medyada yer buluyor. En azından bize hizmet gelmedi, ulaşılamadı gibi şikayetleri en aza indirgemek için bu yönteme de başvuruldu" şeklinde konuştu. Bu sistemin Türkiye'de ilk olduğu vurgulandı. İHA

Not: Bir süre uygulanan online terapi çalışmaları şuan devam ediyor mu bilmiyoruz. Emniyet Müdürlüğü web sitesinde 2015 tarihi itibariyle online terapi uygulamasının devam ettiğine dair bir bilgi bulunamamıştır.

 

Soru Sor | Kişilik testi | Online Terapi | © 2010-2015 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır