Vajinismus nasıl tedavi edilir, online cinsel terapi yöntemi ile vajinismus tedavisi

Vajinismus tedavisiÜlkemizde her 10 kadından dördünün yaşadığı “Vajinismus” probleminin çözümü için artık sadece bir bilgisayar yeterli oluyor.

Vajinismus, en kolay tedavi edilen cinsel işlev bozukluğudur.

Vajinismus kadınlar için konuşulması ve tekbaşına çözülmesi zor bir hastalıktır. Doğası gereği yüzyüze konuşmaya çekinilen vajinismus sorununun tedavisinde online terapi seanslarında hastanın kendini online psikologa daha rahat olarak ifade edebilmesi gibi avantajlarından dolayı tercih edilebilir.

Bu yazımızda vajinusmus ile ilgili kadınların kafasını en çok kurcalayan şu sorulara cevap bulacaksınız:Vajinismus nedir ve belirtileri nelerdir? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır ve tedavi edilir? Vajinismus tedavi edilebilir mi ve bu hastalık nasıl geçer? Vajinismus sorununda uygulanan kegel parmak egzersizleri ve tedavi yöntemleri nelerdir? Vajinismus tedavisi yapan hastaneler ve merkezler nerelerde var.

 

Online terapi ile vajinismus tedavisi

Vajinismus tedavisinde online terapiye bir çok ülkeden başvuru yapılıyor. Vajinismusun herhangi bir ilaç ya da operasyonla tedavisi mümkün değildir. Cinsel terapi ile bu sorun, ortalama 2-4 ay sürede ve 6-10 seansta %90'ı aşan bir tedavi başarı oranı ile tedavi edilebilmektedir. Vajinismus, en kolay tedavi edilebilen cinsel işlev bozukluğudur.

Online cinsel terapi, yüz yüze danışmanlığa bir alternatif olmamasına karşın ulaşılan sonuçlar, başarı oranında herhangi bir fark olmadığını gösteriyor. Ortalama 4 - 8 seansı kapsayan sürece devam eden çiftler, çok kısa bir süre içerisinde sorunlarından kurtularak düzenli bir cinsel hayata kavuşabiliyorlar.

Vajinismus tedavisinde çözümü kanıtlanmış tek bilimsel yol olan cinsel terapi, yüz yüze seanslara gelme şansı olmayanlar için rahatlıkla online danışmanlık da kullanılabiliyor. Zamansızlık, bulunduğu şehirde ya da ülkede cinsel terapist olmaması gibi nedenerle birlikte, yaşadığı yerde tanınmak kaygısı da online cinsel terapiyi cazip kılan yönler arasında yer alıyor.Online cinsel terapiye ilgi gösterenler Türkiye’nin her yerinden olabildiği gibi yurtdışından da olabiliyor. Almanya, Avusturya, Suudi Arabistan, Fransa ve Kanada en çok talep gelen ülkeler arasında yer alıyor. (Haber: www.hurriyet.com.tr)


Vajinismus tedavisinde kullanılan yanlış yöntemler

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların vajinal girişlerindeki kasılma ile ilgili sorunun nedenini anlayamadan çeşitli yöntemler kullandıkları görülmektedir. kendi istekleri ya da eşlerinin talebi ile denenen bu yöntemler sorunu daha da çözümsüz hale getirmektedir. Sık yapılan jel kullanımı ile vajeni genişletme çabası, alkol alarak ilişkiye girmeyi deneme, psikotrop ilaç kullanımı,uykuda ilişkiye girme, hamile kalmakla, çocuk doğurma, anastezi altında ilişkiye girmeile vajinismus sorunu giderilemez. Yine kızlık zarının alınması.

Vajinismus, cinsel birleşme denendiğinde, vajinanın dış kısmındaki üçte birlik bölümü çevreleyen kaslarda meydana gelen kasılmalar ve ağrı nedeniyle cinsel ilişkinin gerçekleşememesi ya da ağrılı olarak gerçekleşmesidir. Cinsel birleşme sırasında vajinismus sorunu olan kadının vajinadaki kasılmaları iardesi dışında meydana gelir.Bu kasılmaya tüm bedendeki kasılmalar, bacakların kapanması, adeta bir kitlenme, korku, cinsel birleşmeden kaçınma, girişin olmayacağı inancı eşlik eder. Nadiren, cinsel birleşme olmaktadır ancak kasılma sürdüğünden, cinsel birleşme ağrılı ya da sıkıntılıdır.

Vajinismus sorunu olan kadın hamile kalabilir mi?

Vajinismus sorunu yaşayan bir kadın gebe kalabilir ancak cinsel birleşme gerçekleşmeden kalınacak hamilelikler doğum korkusu yani tokofobi sorununun gelişmesine neden olur. Bu tür hamileliklerde normal doğum çoğuzaman yapılamaz.Ve tedavi açlışmaları da gebelikten olumsuz etkilenir

Bir önceki makalemizde incelediğimiz; Vajinismus ve belirtileri nedir, tedavisi nasıl yapılır. Vajinismus kegel parmak egzersizleri ve tedavi yöntemleri nelerdir, vajinismus nasıl tedavi edilir. Uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir ve vajinismus tedavisi yapan hastaneler ve merkezler hakkında daha fazla bilgi edinin

 

 

Kaynak:(www.onlineterapiler.com) Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısmi alıntılar yapılabilir ve devamı için makale lingi eklenebilir, ancak link kaynağı gösterilmeden veya yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

 

© 2010-2015 www.onlineterapiler.com Tüm hakkı saklıdır